cropped-logoMacula.jpg  Regularne badanie oczu jest niesłychanie ważne. Wielu problemów związanych ze wzrokiem można uniknąć, jeżeli zawczasu zdiagnozujemy problem. Uważa się, że regularnie powinniśmy badać oczy po 40 roku życia – przynajmniej 1 raz w roku. Dotyczy to wszystkich osób, również tych, które nie zauważają żadnych problemów związanych z widzeniem. Chodzi przede wszystkim o badanie pod kątem jaskry. Jaskra jest chorobą podstępną, najczęściej nie dającą żadnych dolegliwości, dlatego często zdarza się, że jest wykrywana przypadkowo w czasie badania okulistycznego.

Badać powinniśmy oczy również, jeżeli chorujemy na choroby ogólnoustrojowe np. nadciśnienie tętnicze, cukrzycę. Cukrzyca to choroba, w której mogą rozwinąć się poważne powikłania dotyczące oczu, dlatego jeżeli mamy rozpoznaną cukrzycę powinniśmy mieć przynajmniej raz w roku badane dno oka.

Pamiętajmy także o badaniu dzieci. Dobrze jest zbadać małe dziecko – nawet ok. 2-3 letnie, aby wykluczyć wadę wzroku. Niewykryte lub zbyt późno wykryte wady wzroku u dzieci to nadal duży problem w społeczeństwie.

Pamiętajmy również o regularnych badaniach i doborze właściwych okularów. Nie kupujmy okularów na targu lub w aptece, nie używajmy okularów nie swoich. Okulary powinny być dobrane indywidualnie dla każdej osoby zgodnie z wadą wzroku jaką osoba posiada.

Państwa oczy zostaną zbadane przez lekarza specjalistę chorób oczu, a dodatkowo można zakupić na miejscu okulary w promocyjnych cenach.

Zapraszamy.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.